CH Buggsy Montego (Baxík)

OSH b, 30. 6. 2008 - 27. 11. 2016, EC Prince of Lan Na Thai x Iria Arakan, kastrovaný/neutered

     Baxík k nám přišel jako dospělý kocourek, v šestnácti měsících. Předtím určitě moc psů nepotkal, nenechal se tím ale zkrušit a rychle se zapojil do naší různorodé smečky.

     Byli jsme zvyklí na ukecanou a všetečnou, ale přitom něžnou Clowii, proto si sebevědomý, atleticky stavěný kocour s uhrančivým pohledem vysloužil už během prvních dní přezdívku Zelenooký ďábel. Přes svůj impozantní zjev se Baxík chce neustále mazlit a k tomu nás vybízí tvrdým hlasem, který vyvolává u lidí neznalých situace nutkání dát se na útěk. Nejraději má, když ho hladíme oba najednou.

     Je to chytrý kocourek, se kterým se dá rozumně mluvit. Baxík například dokáže pod pohrůžkou odnesení do vedlejšího pokoje počkat spolu se psy, dokud se nenajíme, a neluxuje nám talíř přímo před očima, když si nedáme pozor, jako jeho nejmenovaná společnice.

     Although he cames to us at the age of sixteen months, Buggsy got used to our dogs quickly and without any problems. His forceful and athletic figure got him nickname Zelenooký ďábel (Green-eyed devil).

     Buggsy is clever and intelligent tom-cat, in contradiction to Clowie. For example, he wats patiently alongside with our dogs untill we finished our dinner and he get his share.

 

Amon Re Burlesca

OSH n 21, *30. 12. 2009, CH Buggsy Montego x Clowie z Edorasu, kastrovaný/neutered

     Amonek je kocourek, který krásně přilne a hřeje. Je to taky roztomilý lump a dovedný manipulátor. Když mu trochu rovnám morálku, přiběhne ke mně, přimáčkne se a přede. Neomlouvá se, on se raduje! A pak se na něj zlobte…

     Stejným způsobem si omotal kolem packy naše kočky, které nad jeho návratem rozhodně nejásaly. S barzojkou Jagou jen obnovil staré přátelství a zbývá už jen afgán Ludvík, který si udržuje respekt koček tím, že štěkne, když mu přeběhnou po hlavě. Ovšem už jsem několikrát přistihla Amonka, jak se blíží k Ludvíkovi s přemýšlivým výrazem. Určitě na něco přijde.

     Amon is a sveet scapegrace. He has compelled all members of our family to love him. He gets under your skin, he snuggles up to uou, he purrs and beams with joy.

     It´s hard to be angry to him. Only out old Afghan Ludvík resists Amon´s charm, but I think, not for long.