Clowie z Edorasu

SIA n 21, *17. 8. 2008, CH Kay Little Stuart x CH Bellis Clearon, kastrovaná/neutered

     Clowie je jemná a klidná kočička se srdcem bojovníka. Od začátku nás udivovala svým přístupem v situacích, kdy naše ostatní zvířata pro jistotu zdrhají. Když zapneme vysavač, všichni utíkají zachránit si holý život, zatímco Clowie se přijde podívat pěkně zblízka a zapojí se do úklidu takovým způsobem, že ji nakonec stejně musíme zavřít do jiné místnosti. Platí úměra - čím větší kravál, tím větší je její zájem.

     Známí se nás často ptají, jestli je Clowie hlučná a jestli hodně mňouká. Říkáme jim s nadsázkou - my jsme ji snad ještě mňoukat neslyšeli. Ona si jen tak švitoří, pindá a pokecává. Proto jí říkáme Pinďalinka. Ovšem to platí jen do té doby, než se začne mrouskat. To pak jdou všechny žerty stranou!

     Clowie is a gentle cat with peaceful nature and heart of a warrior. She has surprising reaction to situations in comparison to our other cats and dogs. For example if we start a vacuum cleaner, our dogs and cats run scared away, while Clowie participates in cleaning in such a way, that we must close her in other room.

     Friends often asked us, whether Clowie is noisy. She is not - her vocal manifestations are similar to voice of a little bird, untill rutting season, of course.